#1 MlODZIEZ SZPITALNA W KIERUNKU DO KATECHEZY SDM 2023.

Marzec jest szczególnym miesiącem radości dla Rodziny Szpitalnej i dla całego Kościoła.

Jest to miesiąc poświęcony śwętemu. Janowi Bożemu i świętemu. Józefowi. Obaj są przykładami gościnności. Mężczyzn, którzy zostali wezwani przez Ducha Świętego do urzeczywistniania Królestwa Bożego. W podobnej atmosferze odbyła się druga katecheza,która przbliża nas do ŚDM2023 pod hasłem: „Wstań i przyjmij Ducha”.

Podczas tego spotkania rozważaliśmy znaczenie Ducha Świętego w życiu każdego chrześcijanina, przekazując świadectwa misyjne, historie młodych ludzi, którzy na co dzień przeżywają gościnność. To ten sam Duch Święty czyni Kościół swoim narzędziem szpitalnictwa przez pośrednictwo bytu i działania w świecie i dla świata.

W ten sposób przyswajamy owoce Ducha, które obecne są w naszym życiu, z takim przekonaniem jak stwierdz to św. Paweł: „Powszechnie o was wiadomo, żeście listem Chrystusowym dzięki naszemu posługiwaniu, listem napisanym nie atramentem, lecz Duchem Boga żywego; nie na kamiennych tablicach, lecz na żywych tablicach serc”. (2 Kor 3,3).

Młodzi ludzie, nie bójcie się, miejcie wiarę! Być narzędziem Ducha Świętego w doświadczeniu Szpitalnictwa.

Kolejna Katecheza odbędzie się w trzecią sobotę kwietnia (17 IV), o godz. 21.00 (czasu lizbońskiego). Czekamy na Ciebie!

Jest otwarta możliwość zapisania się na następną katechezę: http://forms.terradasideias.com/app/form?id=10