Katecheza #1 w drodze ku ŚDM 2023

Katecheza #1 w drodze ku ŚDM 2023
Tak jak Maryja, także i my powiedzmy TAK!

Z radością spotykamy się z młodzieżą, jak zwykle w trzecią sobotę miesiąca, która jest już zarezerwowana w sercach nastolatków, młodzieży, sióstr i braci na katechezę, będącą kontynuacją drogi na ŚDM 2023.

Temat przewodni tej katechezy brzmiał: Wstań i powiedz „tak”. Była to kontynuacja katechezy #0, która odbyła się w poprzednim miesiącu. Spotkanie, zgodnie ze założeniami „Rise Up”, było przestrzenią do współdzielenia, słuchania, modlitwy, refleksji, poznawania siebie i formacji, co pomaga w zdobyciu głębszego doświadczenia duchowego, zmierzając w kierunku ŚDM 2023.

Uczucie, które pulsuje w naszych sercach sprawia, że każda katecheza odbywa się w atmosferze spokoju i pogody ducha, z ogromnym zaangażowaniem ze strony wszystkich, którzy kroczą tą wspólną drogą. Podobnie jak Maryja, kobieta gościnna, która robiła wszystko, by służyć Królestwu, która powiedziała swoje TAK, my również jesteśmy wezwani, aby mówić to w naszym codziennym życiu na najróżniejsze sposoby. Fragment Ewangelii św. Łukasza, który rozważaliśmy, przypominał nam o tym „tak”.

Bardzo ważnym momentem tej katechezy było rozpoznanie obecności Boga w naszym życiu. Jak On się objawia? Kiedy czujemy się najbardziej od Niego oddaleni, a kiedy czujemy się Mu bliscy? Oto niektóre z pytań, które przyświecały naszym rozważaniom.

Kolejna Katecheza odbędzie się w trzecią sobotę marca (20 III), o godz. 21.00 (czasu lizbońskiego). Czekamy na Ciebie!

Jest otwarta możliwość zapisania się na następną katechezę: http://forms.terradasideias.com/app/form?id=10

Quinta, 4 de Março de 2021