Katecheza #0 w drodze ku ŚDM 2023

Katecheza #0 w drodze ku ŚDM 2023
Rozpoczęliśmy już naszą podróż w kierunku ŚDM 2023!

W świątecznej i radosnej atmosferze, w dniu 16 stycznia, Młodzież Szpitalnicza przeprowadziła pierwszą katechezę związaną ze ŚDM 2023 na temat: Wstań i idź. Zaczęliśmy przygotowywać się duchowo do tej długiej drogi, zdając sobie sprawę, że są cztery symbole, które muszą nam towarzyszyć: plecak, krzyż, laska i Biblia.

Pierwsza katecheza jest rozważaniem o wierze Maryi, która spieszy na spotkanie ze swoją kuzynką Elżbietą. Zatem jest tu ruch i droga.

Na przykładzie Maryi, wzorze Szpitalnictwa, w tej samej dynamice ukazany jest Młody Szpitalnik, który rozpoczyna tę drogę wiary i doświadczenia, razem z wieloma innymi młodymi ludźmi. Poprosiliśmy każdego młodego człowieka o założenie swojego „Dziennika pielgrzyma”. Taki dziennik służy nie tylko do zapisywania tego, co każdy czuje podczas tej drogi, ale także do notatek, wklejania zdjęć, zapisywania refleksji, itp.!

Zadawaliśmy pytania takie jak “Na kogo możesz liczyć na tej drodze?” lub “Skąd wypływa to przekonanie, które daje ci siłę iść do przodu?”. Pytania, na które z czasem możesz odpowiedzieć w swoim „Dzienniku pielgrzyma”!

Jest otwarta możliwość zapisania się na następną katechezę: http://forms.terradasideias.com/app/form?id=10

Terça, 23 de Fevereiro de 2021